top of page

Projektid

Neeme malev1.jpg

JÕM2020 Neeme malevarühm

2020

10.-19. augustil toimus Jõelähtme malev.

Neeme noortetuba oli staabiks Neeme malevarühmale.

*Neeme Rahvamaja ees on taas uhked värskelt värvitud õueala pingid, lauad, mängud (kabe, trips-traps-trull, mölkky, tänavareketid) ja nuppude jaoks puidust isetehtud kastid;

*Ehitasime uhke purde Ihasalu-Kaberneeme metsateele ja õueala pingi Neeme Mudilasse;

*Noored olid töövarjudeks nii Neeme lasteaias kui koolis;

*Korjasime prügi Neeme ja Ihasalu teede ja rannikualadelt;

*Korjasime oksi Neeme-Ihasalu tee äärest Ihasalu muinastulede öö lõkke tarbeks ning riisusime, rohisime ja kaevasime Neeme Rahvamaja/kooli ümbruses;

*Neljal päeval töötasime Jõelähtme Golfis;

*Tegime ettevalmistusi noortetoa avamiseks;

*Külastasime Aksi ja Rammu saart, mängisime discgolfi ning lõpuüritusel veetsime mõnusalt aega Viimsi H20 vee-ja saunakeskuses, sõime sushit ja korraldasime lõpuõhtu (-öö) Kloogaranna noortelaagris.

Täname koostöö eest Liisi Vesselovi ja Kreete Juurakut, suur tänu Ave Szymanelile ja Estel Pukile inspiratsioonilugude, Neeme kooli ja lasteaia õpetajaid sõbraliku juhendamise, Ihasalu Pansionaati sooja vastuvõtu, Lauri Soosaart meisterliku tööde juhtimise, Jõelähtme Golfi töökate päevade ning Neeme poodi maitsva toidu ja hubaste ruumide eest!

Fotogalerii

Video

Jõelähtme valla malevavideo

 

Sirli Ottis ja Liis Proos

Neeme malevarühma eestvedajad ja rühmajuhid

Meediakajastus

Jõelähtme Vallaleht, august.2020

Read More
20200826_111624.jpg

Tehnoloogia suvekool

2020

Neeme külas toimus 24.-26. augustil tehnoloogia suvekool.

 

Augusti viimasel nädalal oli esmakordselt Neeme noortel võimalik osaleda teaduse, looduse ja tehnoloogia temaatilises suvekoolis, mis toimus Neeme poe hubases II korruse saalis. Suvekoolis osales kokku 20 tehnoloogiahuvilist noort.

Kolmel päeval oli noortel võimalus proovile panna looduse, teaduse, tehnika ja robootika teemadel. Esimesel päeval kutsusime külla ettevõtte Kolme Põrsakese eestvedaja Omari Loidi, kellega koos tegime põnevaid teaduskatseid ning uurisime koos noortega, miks on teadus oluline, milliseid teadusvaldkondi ja teadlasi tunneme. Päeva teises pooles kogusime loodustarkusi ja osalesime Jägala jõe parvematkal koos MTÜ Siiliokase meeskonnaga. Teisel päeval ehitasime Merkuuri mobiilses töökojas puidust roboteid, osalesime meeskondlikult robotkalade töötoas „Loodusest inspireeritud inseneeria“ ja olime sportlikud disqgolfiradadel.

 

Suvekooli lõpetasime meeskonnamängudega ning ägedaid kendama ja tõukeratta trikke õpetas meile Keerdtrepp. Suur tänu kõigile osalejatele, juhendajatele ja toetajatele. Suvekooli tegevusi toetas Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Teadushuvihariduse Liit ja Jõelähtme vald.

 

Liis Proos ja Sirli Ottis

Projekti eestvedajad ja noorte juhendajad

Meediakajastus:

Jõelähtme Vallaleht, september 2020

Read More
20190524_114010.jpg

Projekt "RESTO II"

2019

Projekti sihtgrupp: Neeme Kooli 4. klassi noored (11 noort).

Projekti viisime ellu koostöös Neeme kooli õpilaste, õpetajate,  Neeme Kooli Hoolekogu ja RUHE restorani meeskonnaga.

Projekti eesmärgiks oli jätkata koostööd RUHE restoraniga ja pakkuda Neeme kooli õpilastele võimalust tutvuda restoranikultuuriga.

 

Projekti vältel toimus kaks projektipäeva, kui Neeme kooli 4. klassi noored külastasid restorani Ruhe ja õppisid tundma häid kombeid ning tavasid, tegid tutvust lauakommete ja toidu serveerimisega ning said meeldejääva kliendikogemuse.

 

Projekti vältel toimus noortele kaks üritust:

  1. „Igas kultuuris on omad kombed“ (10.05.2019) – õppisime tundma restoranikultuuri, kutsusime külla etiketiõpetaja, kes tutvustas noortele häid käitumist- ja lauakombeid ning loomulikult panid noored ise käed külge ja katsetasid õpitut restoranikeskkonnas. Saime tuttavaks RUHE restoraniga ja saime teada, mis on restoranitöö, kas klient on kuningas ja kuidas jõuab restorani köögist toit klientideni.

  2. „Mina olen klient“ (24.05.2019) ehk saime kogeda kliendi rolli restoranis, tutvusime menüüga, esitasime tellimusi, jälgisime toitude ja jookide serveerimist, maitsesime pakutavaid toiduvalikuid ning tutvusime arveldamise ja klientide ärasaatmisega.

Ürituse teises pooles saime teada, kes töötavad restoranis ja millist karjääri on võimalik teha restoraniäris.

Projekti "Resto II" viisime ellu koostöös Neeme kooli õpilaste, õpetajate, hoolekogu ja restorani RUHE meeskonnaga.

Liis Proos

Projekti eestvedaja

Read More
IMG_6939.JPG

Tehnoloogiaprojekt "KIVI, PABER, KÄÄRID"

2019

Projekti vältel toimus kolm põnevat projektipäeva, kus tutvusime tehnoloogiamaailmaga läbi paberi, kasetohu ja inseneeria valdkonna. Õppisime tundma vanu traditsioone ja kombeid ning katsetasime erinevaid materjale, töövahendeid ja tehnikaid. Meie sooviks oli kutsuda külla erinevate tehnoloogiasuundade eestvedajad, rääkida lugusid, põimida traditsioonid ning moodsa tehnoloogia ja üheskoos käed-külge meisterdada. 

25. jaanuaril oli Neeme kooli noortel võimalik tutvuda paberi kui materjali töötlemise võimalustega. Paber, kui materjal, mida annab voltida ja lõigata on mitme erineva rahvakunsti aluseks ning neist lähtuvad teadmised pakuvad üha enam inspiratsiooni inseneridele ja teadlastele. Läbi töötoa saab näiteks teada, mis on nano-kirigami ja miks ning kuidas kasutatakse origamit NASA kosmoselaevades. Meil käis külas Aili Elts Tartu Loodusmajast. Nooremate grupiga voltisime ja meisterdasime paberist kuulimängu.

17. mail  külastasid Neeme kooli Tallinna Tehnikakõrgkooli projekti "100 Sammu Inseneerias" eestvedajad. Projektijuht Anneli Ramjalg. Töötoas said lapsed  proovida, kuidas ehitusinsenerid mõtlevad. Termokaameraga uuriti, kas koolimajas on külmasildasid ning kuidas maja püsti püsib. Liivaga mängides selgus, et liiva kandevõimet saab suurendada. Milline on liiva vastupanuvõime-nihketugevus? Liitreaalsust kasutades paigutatakse paberile joonistatud maja loodusesse. 

31. mail külastas Neeme kooli Kiviõli Vene Kooli tehnoloogiaõpetaja Aleksander Ragni, kes õpetas Neeme noortele kasetohust meisterdamist. Valmisid kasetohust kaelakeed, viled ja rütmipillid. 

Projekti tegevustes osales kokku 39 noort.

Projekti viisime ellu Neeme kooli tehnoloogiaõpetuse õpetaja Lauri Soosaarega ja projekti toetas Jõelähtme.vald.

Liis Proos ja Lauri Soosaar

Projekti eestvedajad

Projekti info:

25.01. tegevused

17.05. tegevused

31.05. tegevused

Read More
DSC02639.JPG

Projekt "RESTO"

2018

Neeme noored tutvusid restoranikultuuriga

Neeme kooli sügisesel hoolekogu koosolekul tekkis idee teha koostööd Neeme kooli ja Ruhe restorani vahel. Ideest kasvas välja projekt „Resto”, mille eesmärgiks on luua Neeme kooli 4.–6. klassi noortele võimalused tutvuda restoranikultuuriga ja õppida tundma häid kombeid ning tavasid läbi praktilise kogemuse ja positiivsete eeskujude.

Meie sooviks oli, et lapsed saaksid õppida parimatelt ja koostöö kohaliku Ruhe restorani meeskonnaga sobis selleks ideaalselt. Koos restorani omaniku Terje Lindauga arendasime välja projekti „Resto”, esitasime Jõelähtme vallale taotluse toetuse saamiseks ning meie rõõmuks positiivne vastu ka tuli.

Koostatud restoraniprogramm oli suunatud Neeme kooli 4.–6.klassi õpilastele (16 noort) ning andis noortele võimaluse ennast proovile panna nii klientide kui klienditeenindajatena, õppida tundma häid kombeid ja tavasid, teha tutvust lauakommete ja toidu serveerimisega ning projekti lõpus katsetada oma teadmisi ning oskusi restorani klienditeenindajana ja jagada oma põnevaid kogemusi nooremate koolikaaslastega.

Esimene kohtumine toimus Ruhes 4. mail, teemapealkirjaga „Igas kultuuris on oma kombed”. Selle raames õpiti tundma restoranikultuuri ning etiketiõpetaja Erika Kolbakov Etiketikool OÜ-st tutvustas noortele häid käitumis- ja lauakombeid, mida siis loomulikult restoranikeskkonnas kohe ise järgi katsetati. Noored tutvusid ka Ruhe restorani köögipoolega – mida kujutab endast üldse restoranitöö, kas klient on kuningas ja kuidas jõuab toit restoraniköögist lauale kliendi ette.

Nädal hiljem toimus teemapäev „Mina olen klient”, ehk noored said kogeda kliendi rolli restoranis, tutvuda menüüga, esitada tellimusi, jälgida toitude ja jookide serveerimist, maitsta pakutavaid toiduvalikud ning tutvuda arveldamise ja klientide ära saatmisega. Päeva teises pooles toimus põnev maitsekoolitus, mille viis läbi TTÜ maitse- ja lõhnateadlane Kristel Vene ja kus sai igaüks end proovile panna lõhnade ja maitsete maailmas.

Restoraniprojekti viimane üritus teemal "Mina olen klienditeenindaja", toimus 18. mail ja seal said õpilased ennast proovile panna restorani teenindajana. See oli restoraniprogrammi grande finale, kus noored said oma teadmised ja oskused proovile panna ning pakkuda Neeme Kooli õpetajatele ja lapsevanematele restoranikogemust, kus kõik teenindajad on Neeme Kooli noored.

Kokkuvõtvalt õnnestus projekt väga hästi. Noored olid  tublid ja hakkajad ning panid ennast proovile täiesti uues keskkonnas ja said väga hästi hakkama. Ma olen väga tänulik, et Terje ja Ruhe restorani meeskond oli valmis panustama Neeme Kooli noortele restoranikogemuse ja -kultuuri edasiandmisel.

Liis Proos

Projekti eestvedaja

 

Tagasiside õpilastelt

Kaarel, 6. klass

Mulle isiklikult meeldis kõige rohkem kindlasti see osa, kus me ise saime kliendid olla, õppisin sealt palju uusi kombeid ja see oli lihtsalt lahe. Ootamatut ei olnud eriti midagi, enamus asjad olid teada. See kogemus, mis sealt sain on kindlasti väga tähtis kuna sain ikkagi teada kuidas asjad restoranis päriselt käivad ja kuna suvel töötan meie pere turismitalus, siis see koolitus oli väga kasulik.

 

Semmen Sass, 6. klass

Maikuu kolmel järjestikulisel reedel toimus restoran Ruhes projekt nimega „Resto“, kus õppisime kõike, mis on seotud restoraniga.

Esimesel reedel toimus meil Ruhe restorani tuur, kus õppisime, kuidas toitu valmistatakse ja see klientideni jõuab. Pärast tuuri oli meil etiketiõpetus, kus õppisime viisakalt sööma ja üldse igasuguseid lauareegleid, kuid enamustele tundus see algul ebamugav.

Teisel reedel kehastasime me ise kliente. Me pidime juba peaaegu nädal enne reedet broneerima laua Ruhe netilehel ning kohapeal pidime ise toidu tellima ja kasutama värskeltõpitud etiketireegleid.

Kolmandal reedel saime ise olla klienditeenindajad, alguses oli väga palju poleerimistööd ning see võttis kaua aega. Siis pidime tulevaste klientide jaoks lauad katma ning läkski lahti. Kõik õpetajad olid ühes lauas, mida teenindasid poisid ja teisi laudu tüdrukud. See ei olnud üldsegi raske töö, sest vaja oli ainult väikest märkmikku ja pastakat, mis anti kohapeal. Kui tellimused olid kogutud, siis lõime need arvutisse, mis saatis need otse kööki.

Ma arvan, et kõik olid selle kolme reedega rahul ja mäletavad neid reegleid, mida peab viisakas õhkkonnas järgima.

 

Mirtel, 6. klass

Mulle meeldis kõige rohkem olla ise teenindaja, sest olen ammu tahtnud proovida olla restorani teenindaja. Teenindajal on väga mitu ülesannet ning see tuli mulle üllatusena, kui palju tuleb uue külalise lauda tegelikult ettevalmistada. Samuti oli huvitav teada, mis toimub restorani köögiosas ning mida tavakülastaja ei näe. See kogemus oli väga põnev ning hindan seda. Jätan selle alatiseks meelde!

Pildigalerii

Meediakajastus:

Jõelähtme Vallaleht, juuni 2018

Ettevõtete ja koolide koostööst sünnivad tegijad. Heade praktikate kogumik, 2018

Read More
20201021_130040.jpg

Neeme noorte sügislaager "Oleme ettevõtlikud"

21.-23.10.2020

Koolivaheajal korraldasime Neeme noortele sügislaagri „Oleme ettevõtlikud“, kus osales kokku 16 noort.

 

Sügislaagri osalejad said osa kolmest ettevõtlikkust toetatavast laagripäevast – toimus õpetlik ja kaasahaarav ettevõtluse ning rahatarkusepäev koos Ettevõtluskülaga, põnev pääste- ja mereprogramm koostöös Neeme Päästeseltsi ning Lennusadamaga ja sportlik päev Spot of Tallinna elamuskeskuses.


Suur tänu tublidele osalejatele, koostööpartneritele ja kõikidele juhendajatele - aitäh Martinile ja Renole Neeme Päästeseltsist, Liisile ja Sandrale Ettevõtluskülast, Mereakadeemia programmijuhile ja Henrile Spot of Tallinna keskusest.

 

Laagri tegevusi viisime ellu Haridus- ja Teadusministeeriumi lühilaagritele suunatud kriisiabi toetusel ning mereprogrammi toetas Jõelähtme vald.

Fotogalerii

Sirli Ottis ja Liis Proos

Projekti eestvedajad ja noorte juhendajad

Read More
20200207_092850(0).jpg

Projekt "KOHVIK"

2020

2020. aastal osalesid 13 Neeme kooli 5.-6.  klassi noort sõbrakuu „Kohviku“ programmis.  Projekti eestvedajate eesmärgiks oli jätkata koostööd Neeme piirkonna ettevõtetega ja pakkuda õpilastele võimalust tutvuda kohaliku poe ja kohviku tegemiste ning pagar/kondiitri elukutse, töövahendite ja -võtetega. „Kohviku“ programm  koosnes kahest projektipäevast, mille raames tegid õpilased  ise vastlakukleid, sõbrapäeva muffineid ja pulgakooke ning osalesid huvitavas maitsmismeelte õpitoas.

Suur tänu koostöö eest kõikidele osalejatele, Marta emale ja projekti juhendajale Annika Moorile, Neeme Poe ja Kohviku eestvedajale Tõnu Vaherile, TalTech’i maitseteadlasele Kristel Venele ja Neeme kooli õpetajale Pille Plakkile.

 

Projekti „Kohvik“  viisime ellu koostöös Neeme kooli õpilaste, õpetajate, hoolekogu ja Neeme Poe ja Kohviku meeskonnaga. Projekti toetas Jõelähtme vallavalitsus.

Liis Proos

Projekti eestvedaja

Pildigalerii1

Pildigalerii2

Meediakajastus:

Jõelähtme Vallaleht, veebruar 2020

Read More
IMG_8773.JPG

Projekt "ROBOOTIKA REEDE"

2019

Projekti eesmärgiks oli luua Neeme ja Ihasalu noortele võimalused tutvuda põneva tehnoloogiamaailmaga läbi robootika õpitubade ning arendada noorte ruumilist, loovat ja tehnilist mõtlemist kasutades robootika ning koodikirjutamise õpitegevusi ja mängulisi ülesandeid.

Meie sooviks oli kutsuda külla erinevate robootika töötubade korraldajaid, kes tutvustavad noortele robootika ja programmeerimise võimalusi ning korraldavad käed-külge põnevaid robootika õpitubasid.

Projekti vältel toimus kaks projektipäeva – 6. september ja 29. november 2019. Projekti raames tegelesid Neeme noored järgnevate robootika ülesannetega: OZOBOT robotite juhtimine värvikoodidega, mBOT robotite õppeülesanded (tahvelarvutitega) ja lõpetasime õpitoa korraliku jalgpallilahinguga. Kokku osales robootika õpitubades 27 noort.

Projekti viisime ellu koostöös Neeme kooli õpilastega, õpetajate ja MTÜ Nutigeeni õpetaja Jevgenia Kleinertiga.

Projekti rahastas Jõelähtme vald.

Liis Proos

Projekti eestvedaja

Read More
DSC02271.JPG

Projekt "„Sportlik suhtlus ehk No Limits“

2018

2018. aasta jaanuarist aprilli lõpuni viisime ellu projekti "Sportlik suhtlus ehk No Limits", mille raames korraldasime kaheksa sportlikku ja kogukondlikku üritust ning tutvusime erinevate spordialade ja liikumisharrastustega. 

Projektiga alustasime 2018. aasta jaanuaris, kui kohtusime Pille Plaki juhendamisel saalihoki treeningul. Veebruaris saime osaleda põnevates korvpalli ja jalgpalli treeningutel, kus panime ennast sportlikult proovile käesoleva korvpallihooaja Eesti parima naiskorvpalluri ja tänavu viiendat korda Belgia meistriks tulnud Merike Andersoni ning JK Kuusalu Kalevi noortetreeneri Markus Sisase juhendamisel.  Märtsis tulid meile külla hüpitshüplemise klubi Trikit treenerid Küllike ja Sigrit Ustav ning mitmekordne Eesti meister võrkpallis ja Kolga Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Signe Teesalu. Aprillis osalesime põnevates rahvastepalli ja käsipallitreeningutel, kus meie treeneriteks olid Neeme Kooli õpeteja Pille Plakk ning käsipallitreenerid Indrek Lillsoo ning Risto Lepp. Spordiprojekti lõpetasime Eesti Vetelpääste Seltsi esindaja Gert Tederi veeohutuse ja vetelpääste treeninguga Kuusalu ujulas.

Spordiprojekti vältel kogusime kokku 318 sportlikku liikumistundi, projektis osales 159 osalejat ja 10 treenerit. Täname kõiki osalejaid, korraldajaid ja treenereid, kes tõid meieni võimaluse liikuda, õppida uusi treeningnippe ja panna ennast proovile erinevatel spordialadel.

Projekti viisime ellu koostöös Neeme Kooli õpilaste, õpetajate ja lapsevanematega ning projekti tegevusi toetas Jõelähtme vallavalitsus.

Liis Proos, Eero Nigulas, Liina Ratnik

Projekti eestvedajad

Pildigalerii

Meediakajastus:

Jõelähtme Vallaleht, mai 2018

Read More
bottom of page